WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp Destek Servisi
Merhaba, Telefonda hukuki danışmanlık hizmeti vermesek de randevu ve diğer talepleriniz için Whatsapp üzerinden hızlı iletişime geçebilirsiniz.
Sezenler Sk. No:12/11 Sıhhiye / Ankara
0312 231 45 25
0507 082 33 91
gorsel3
KURUMSAL HUKUK

Globalleşen dünyada  uluslararası ticaretin hızla yaygınlaşması, yerli ve yabancı firmaların  kendilerine ait ürünlerin ve hizmetlerin ayırt edici karakteristik yönlerini  koruması gerekliliğini artırmıştır. Bu çerçevede Fikri Sınaî Haklar Hukuku  Türkiyede de hızla gelişmiş, Yarımoğlu Hukuk ve Danışmanlık bu süreçte fikri mülkiyet hukukunun Türkiye’de gelişmesinde teorik ve pratik anlamda katkı sağlamıştır.

İnsanların ticari amaç güderek yapmış oldukları girişimlere hukuksal olarak ticari faaliyetler olarak adlandırılır. Ticari faaliyetler gerçekleşirken hukuku yolları kullanmamız gerekmektedir. Örneğin ortalık gerektiren bir iş yapıyorsanız ortaklık sözleşmeleri yapmanız gerekir. Bu ve benzeri hukuk süreçler de hukuk büroumuzda sizlere yardımcı olmaktan memnun kalırız. Avukatlarımız sizlere şirketler hukuku nedir neler yapılmalıdır bilgilerini de vermektedirler. Ticaret Kanunu’nda düzenlenmiş olan şirketler beşe ayrılmaktadır.

Bunlar:

 • Adi ortaklık; en az 2 gerçek veya tüzel kişi tarafından kurulanlar.
 • Kollektif şirket; en az 2 gerçek kişi tarafından kurulanlar.
 • Adi komandit şirket; en az 1 komandite (sadece gerçek kişi olabilir) ve en az 1 komanditer (gerçek veya tüzel kişi olabilir) ortak tarafından kurulanlar.
 • Sermayesi paylara bölünmüş komandit şirket; en az 5 gerçek veya tüzel kişi tarafından kurulanlar.
 • Anonim şirket; en az 1 gerçek veya tüzel kişi tarafından kurulanlar.
 • Limited şirket; en az 1 veya en fazla 50 gerçek veya tüzel kişi tarafından, kurulanlar.

Tüm bunlar hukuku süreçler gerektirmektedir. Sözleşmeler, çekler, bonolar, poliçeler gibi bir sürü seçenek mevcuttur. Avukatlarımız sizlere bu konularda ve diğer tüm konularda yardımcı olacaklardır.

Şirket Hukuku konusunda hizmetler veren büromuzda şirketlere verdiğimiz hizmetler:

 • Şirket esasları sözleşmesi yapmak ve yapılmış olanlarda değişiklikler sağlamak.
 • Şirket yönetimi ile tüm davalarla ilgilenmek.
 • Şirketin idaresinin Sermaye Piyasası Kanunu’na uygun biçimde yürütülmesi üzerinde kontroller sağlamak.
 • Şirketler ve Ticaret Hukuku’na dair yapılan değişikliklere uygun hala getirilmesi.
 • Şirketler ve Ticaret Hukuku veya diğer konularda hukuki sorunlarınız olduğunda avukatlarımız tarafından yardım alabilirsiniz.

Uzman Avukatlık Hizmetlerimiz

Hukuk bürosu olarak bizler sizle tüketici hak davalarınızı üstlenerek danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Alanında uzman avukatlarımız ve yetkin ekibimiz ile sizlere şirketler hukuku ve diğer tüm ticari davalarda sizlerin vekilliklerini alarak tüm haklarınızı göz önünde bulundurarak en hızlı ve en az zararla ya da hiç zararla sizlere yardımcı olacaklardır. Avukatlarımız aynı zamanda davalarınızın takibini sağlayacak ve sizleri düzenli olarak bilgilendireceklerdir. Dilediğiniz zaman dilediğiniz şekilde yardım alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Müvekkillerimizin tüm davaları özel avukatlık yazılımımız sayesinde planlı, programlı ve kişisel verilerin güvenliği esas alınarak takip edilmektedir.

Telefon ya da whatsapp gibi iletişim kanalları üzerinden direkt hukuksal hizmetler maalesef veremesek de ilk görüşmede planlama, durum hakkında kritik bilgiler gibi ön görüşme amacı ile kullanabilmekteyiz.

Yarımoğlu Hukuk ve Danışmanlık olarak tecrübemiz ve uzmanlığımızı belli ana dallarda yoğunlaştırsak da farklı hukuki ihtiyaçlarınızda web sitemiz üzerinden ya da mail ve telefon ile bize ulaşmanız durumunda konu incelenerek dönüş sağlanacaktır.