WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp Destek Servisi
Merhaba, Telefonda hukuki danışmanlık hizmeti vermesek de randevu ve diğer talepleriniz için Whatsapp üzerinden hızlı iletişime geçebilirsiniz.
Sezenler Sk. No:12/11 Sıhhiye / Ankara
0312 231 45 25
0507 082 33 91
gorsel7
Aile Hukuku

Aile hukuku her daim Türk hukuk sisteminde çok önemsenmiş, hatta pek çok yerde aile mahkemeleri kurulmuştur. Öyle ki bu mahkemelerde görülen davalara da özel hakimler bakmaktadır. Aile hukuku davaları esasında Türk toplum yapısından dolayı da son derece hassas ve mühimdir.

Aile hukuku her daim Türk hukuk sisteminde çok önemsenmiş, hatta pek çok yerde aile mahkemeleri kurulmuştur. Öyle ki bu mahkemelerde görülen davalara da özel hakimler bakmaktadır. Aile hukuku davaları esasında Türk toplum yapısından dolayı da son derece hassas ve mühimdir. Bilhassa sadece davanın taraflarının değil çocukların ve diğer ilgililerin de bu alanda pek çok menfaati bulunacağından dolayı aile hukukunda çok deneyimli hukukçular var olmalıdır. Öyle ki aile hakimlerinin takdir yetkileri de genel anlamda geniş kabul edilir. Hatta bu nedenle aile hakimlerinin yeri geldiği zaman tıpkı bir kadı gibi davranması icap ettiği dahi ifade edilir. Bu nedenle avukatın rolü de hak mahrumiyetlerinin önüne geçilmesi açısından hayatidir.

Hakkaniyete Uygun Sonuçlar İçin Doğru Yerdesiniz

Sizlere her türlü aile hukuku davasında tam destek sağlamak adına gayret ediyoruz. Aile hukuku alanında elbette sizlerin menfaatlerinin yanı sıra çocuklarınızın ve önemsediğiniz diğer ilgililerin de menfaatlerini ön planda tutuyoruz. Keza kamu vicdanı ve hakkaniyeti de hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Her zaman için aile hukukunda gelişime açık ve deneyimli bir avukat ile çalışmanın herkesin hakkı olduğunu bilerek bu hizmeti sağlıyoruz.

Sadece Boşanma Davalarından İbaret Değil

Aile hukuku pek çok kişi tarafından sadece boşanma davalarından ibaret görülür. Oysa durum bundan çok daha farklıdır. Her şeyden evvel aile hukukunda velayet, vesayet, soybağı hususlar ve daha pek çoğu mevcuttur. İşte bizler de aile hukukundaki her türlü detaya sonuna kadar hakim olan bir hukuk bürosu olarak sizlere her türlü desteği sunmaya her daim hazır olduğumuzu bilmenizi önemle rica ederiz.

Hak Mahrumiyetlerine Karşı Her Daim Deneyimli Avukatlar ile Çalışılmalı

Aile hukuku en sık hak mahrumiyetleri ile karşı karşıya kalınan hukuk dalları arasında yer almaktadır. İşte bu nedenle alanında deneyimi bulunan bir avukat ile çalışılması icap edecektir. Aile hukuku ile alakalı bir uyuşmazlık olması durumunda avukatların görevi müvekkillerinin her türlü hak mahrumiyetine karşı korunması ve bunun davanın tüm süreçlerinde söz konusu olmasıdır. Bu nedenle sadece birinci derece mahkemelerinde değil pek tabii istinaf ve temyiz mahkemelerinde de aile hukukunda uzman olan bir avukat fazlasıyla destek olacaktır.

Olağan Dışı Kanun Yollarında da Hizmetinizdeyiz

Aile hukuku ile alakalı hak mahrumiyetlerinizde zaman zaman olağan dışı kanun yollarına başvurmak da icap edebilir. İşte bizler de bu alanda sizlere gereken her türlü desteği sağlayacağız. Olağan ve olağan dışı her türlü süreçte arkanızda aile hukuku alanında deneyimli ve nitelikli bir avukat bulmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmenizdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Müvekkillerimizin tüm davaları özel avukatlık yazılımımız sayesinde planlı, programlı ve kişisel verilerin güvenliği esas alınarak takip edilmektedir.

Telefon ya da whatsapp gibi iletişim kanalları üzerinden direkt hukuksal hizmetler maalesef veremesek de ilk görüşmede planlama, durum hakkında kritik bilgiler gibi ön görüşme amacı ile kullanabilmekteyiz.

Yarımoğlu Hukuk ve Danışmanlık olarak tecrübemiz ve uzmanlığımızı belli ana dallarda yoğunlaştırsak da farklı hukuki ihtiyaçlarınızda web sitemiz üzerinden ya da mail ve telefon ile bize ulaşmanız durumunda konu incelenerek dönüş sağlanacaktır.